buy Windows 10 Professional Key buy Windows 10 product Key microsoftwarestore.com www.troilus.es anneshealinghands.nl canada goose jas parajumpers outlet
2020. február 26, szerda
Edina napja





















Évfordulók:
1802: Victor Marie Hugo születése (Besançon)

Összes évforduló...

 



Archívum
Elofizetés

 

Legyen a kezdőlapja az UjKonyvPiac.hu!(IE)Tegye az Új KönyvPiacot kedvencei közé!(IE)UjKonyvPiac.hu-t a Sidebarba!(NS6+)

 













 
A XVII. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál programja

Április 22., csütörtök

15.00 – 16.00 Teátrum Ünnepélyes megnyitó
A könyvfesztivált dr. Paczolay Péter, a Magyar Köztársaság Alkotmánybíróságának elnöke, valamint a díszvendég-ország nevében Aliza Bin-Noun asszony, Izrael Állam budapesti nagykövete nyitja meg
Keren Hanan izraeli zongoraművésznő ad koncertet

16.30 – 17.30 Teátrum
Pódiumbeszélgetés a könyvfesztivál díszvendégével, Amos Ozzal
Az izraeli íróval Váradi Júlia beszélget

17.30 – 18.00 Teátrum
A Budapest Nagydíj átadása
A díjat dr. Demszky Gábor főpolgármester adja át Amos Oznak.
Konrád György mond laudációt

Április 23., péntek
Termekben zajló programok

10.00 – 12.00 Supka Géza terem
Digitalizálási konferencia I. Kulturális adatbázisok az interneten
Moderátor: Biszak Sándor cégvezető, Arcanum Adatbázis Kiadó
Résztvevők: dr. Reisz T. Csaba főigazgató (MOL), dr. Sajó Andrea főigazgató (Országos Széchényi Könyvtár), Bánki Zsolt (PIM), dr. Jankó Annamária igazgató (HM-HIM), dr. T. Berecki Ibolya főigazgató-helyettes (Szabadtéri Néprajzi Múzeum) és dr. Kenyeres István főigazgató-helyettes (BFL)
(Arcanum Adatbázis Kiadó)

10.00 – 16.00 Márai Sándor terem
A könyvkiadás és könyvkereskedelem helyzete az elektronikus másolhatóság korában
1. Szerepvállalás a könyvörökség digitalizálásában.
2. Az illegális másolás elleni küzdelem eszközei és eredményei.
3. Szövegkultúra a digitális másolhatóság korában.
Résztvevők: a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület elnöksége, Zentai Péter László (MKKE, MASZRE), a Google Európai Irodájának képviselője, az „Europeana” projektben aktívan közreműködő hazai intézmények képviselői, az Országos Széchenyi Könyvtár vezető képviselője, Votisky Zsuzsa (Typotex Kiadó), dr. Wernitzer Julianna (Petőfi Irodalmi Múzeum), dr. Gyenge Anikó (IRM), Schenk János (MASZRE), dr. Koltay Krisztina (MASZRE), dr. Gál Katalin (MKKE), dr. Mann Judit (SZJSZT), dr. Munkácsi Péter (MSZH), dr. Hepp Nóra (MSZH) és további meghívottak
(Hamisítások Elleni Nemzeti Testület)

10.00 – 11.00 Kner Imre terem
Boldogságmenedzselés az üzleti életben! – Dr. G. Tóth Károly Business Flow című könyvének bemutatója a szerző részvételével
(Novum Pro Kiadó)

10.00 – 11.00 Gyereksarok
Gyerekirodalmi vetélkedő iskolásoknak
(Csodaceruza)

10.00 – 18.00 Gyereksarok
Bilimbo Játszóháza – Mese, játék, kézműveskedés, arcfestés
Bilimbo mesés órái, 4-5 perces asztali mesék, sok bábozás, 1-4 éveseknek.

10.30 – 12.30 Lázár Ervin terem
Világkönyvtár – a kulturális örökség jövője
Pódiumbeszélgetés: nyomtatott kultúra és/vagy digitális kultúra?
(Magyar Könyvtárosok Egyesülete)

10.30 – 11.30 Szabó Magda terem
A Kossuth Kiadó új útikönyveinek (Adriai hajózási kézikönyv, Horvát szigetek, Zágráb, Szibériai anziksz, Miért éppen Skandinávia) bemutatója
Résztvevők: Marin Skenderovic, a Horvát Idegenforgalmi Közösség külképviseletének vezetője és Arató András író-fotográfus
(Kossuth Kiadó)

10.30 – 11.30 Hess András terem
IBBY – az Év gyermekkönyve Díj átadása
Moderátor: Haszonné Kiss Katalin
Résztvevők: Békés Pál, Sárkány Győző, Vida Győző, Gombos Péter, Kucska Zsuzsa, Tamás Zsuzsa, a díjazottak, valamint a gyermekkönyvkiadók képviselői, írók és illusztrátorok
(Gyermekkönyvek Nemzetközi Tanácsának Magyar Egyesülete)

10.30 – 11.30 Könyvtáros Klub
Könyvtári szolgáltatásintegráció a pécsi Tudásközpontban
Moderátor: Fonyó Istvánné főigazgató, BME OMIKK
Előadók: Szellőné Fábián Mária főigazgató-helyettes, PTE Egyetemi Könyvtár, dr. Szabolcsiné Orosz Hajnalka igazgató, Csorba Győző Megyei-Városi Könyvtár, Markó Tamás informatikai főigazgató-helyettes, PTE Egyetemi Könyvtár
(Magyar Periodika Kör, MKE)

11.00 – 12.00 Osztovits Levente terem
Amos Oz sajtótájékoztatója (zártkörű rendezvény)
(Európa Könyvkiadó)

11.00 – 12.00 Kner Imre terem
A Vajdasági Magyar Könyves Céh bemutatkozása
Moderátor: Beszédes István
Résztvevők: a Vajdasági Magyar Könyves Céhet Papp Árpád, a Kiss Lajos Néprajzi Társaság kiadói programját Raffai Judit, a Vajdasági Magyar Művelődési Intézetet Hajnal Jenő, az Intézet kiadásában megjelent Színházi alapok amatőröknek és az Improvizációs gyakorlatok c. köteteket a szerzők, Brestyánszki Boros Rozália, illetve Perényi Balázs mutatja be. A zEtna kiadóról Beszédes István, az Alvó titánok Verebes György szolnoki festményei című albumról és a zEtna kiadói programjáról Balázs Attila beszél.
(zEtna Polgárok Egyesülete, Vajdaság)

11.00 – 12.00 Gyereksarok
Felcsigázó csendéletek – játékos ismerkedés a Szépművészeti Múzeum képeivel
Közreműködik: Tettamanti Zsófia
(Naphegy Kiadó)

11.00 – 12.00 Gyereksarok
Versírás és olvasás Finy Petra költővel
(Naphegy Kiadó)

11.30 – 12.30 Szabó Magda terem
Ruszisztikai könyvek bemutatója
Moderátor: Kiss Ilona
Résztvevő: dr. Szvák Gyula
(Alapítvány az Orosz Nyelvért és Kultúráért)

11.30 – 12.00 Könyvtáros Klub
Szotar.net bemutató
Moderátor: Nagy Anikó főtitkár, MKE
Előadó: Kiséry István online üzletágvezető, Akadémiai Kiadó
(Akadémiai Kiadó, MKE)

12.00 – 13.00 Könyvtáros Klub
Az olvasó könyvtáros sorozatban: Amit szeretek/szeretnek olvasni. Könyvajánlások gyermekeknek és felnőtteknek
Előadó: Kucska Zsuzsa könyvtárvezető, FSZEK Terézvárosi Gyermekkönyvtár
Isten, Jahve, Allah – 100 válasz a gyerekek 100 kérdésére
Előadók: Dian Viktória szerkesztő, Móra Könyvkiadó és Tüske-Hegedűs Andrea, a kötet fordítója
Moderátor: Nagy Erzsébet Viktória osztályvezető, Méliusz Juhász Péter Megyei Könyvtár (Debrecen)
(MKE Gyermekkönyvtáros Szekció)

12.30 – 13.30 Szabó Magda terem
Multimédiaplaza – a Kossuth Kiadó letöltő központjának (e-book, hangoskönyv, zene, képek) bemutatkozása
Résztvevők: Kocsis András Sándor, a kiadó elnök-vezérigazgatója, dr. Musinger Ágnes, a MAHASZ igazgatója és Szűts László, a MAHASZ elnöke
(Kossuth Kiadó)

12.30 – 13.30 Supka Géza terem
E-könyv – könyvkiadás 2.0
Moderátor: Rybaltovszki Péter
Résztvevő: Bodó Bernadett
(bibliEteka.hu)

12.30 – 13.30 Hess András terem
Bátran, de felelősséggel
Fernando Savater spanyol filozófussal, a könyv szerzőjével és Pávai Patak Márta fordító-kiadóval beszélget Végh Dániel A választás bátorsága című kötet megjelenése alkalmából
(Spanyol Nagykövetség)

12.30 – 13.30 Kner Imre terem
Bemutatkozik a megújult Magyar Filozófiai Szemle
Moderátor: Böröczki Tamás
Résztvevők: Schmal Dániel és Ambrus Gergely
(Gondolat Kiadó)

13.00 – 14.00 Könyvtáros Klub
Az Olvasó Családért
Előadó: Keszi Erika Zsuzsanna
Barátom, Cvek Edli
Bemutatja: Villányi Rózsa, a könyv szerzője
A programot barátkereső játék kíséri. Közreműködnek szüleikkel együtt a Budafoki Herman Ottó Általános Iskola tanulói
Moderátor: Keszi Erika Zsuzsanna elnök
(MKE Pécsi és Baranyai Szervezet)

13.00 – 18.00 Gyereksarok
Ezerféle kreatív technikával alkotunk Csapucha Klára vizuális fejlesztő pedagógussal

13.30 – 14.30 Supka Géza terem
Egészség, turizmus, marketing – a wellnesstől az országimázsig
Résztvevők: dr. Rátz Tamara tanszékvezető főiskolai tanár (Kodolányi János Főiskola), dr. Deli-Gray Zsuzsa, az ESSCA Magyarország Alapítvány professzora és programigazgatója, dr. Árva László, az ESSCA Magyarország Alapítvány professzora
(Akadémiai Kiadó)

14.00 – 15.00 Osztovits Levente terem
Berlin – Budapest
Német – Magyar Irodalmi Fesztivál
Felolvasás és beszélgetés Esterházy Péterrel és Arnold Stadlerrel
Moderátor: Váradi Júlia
(Goethe Intézet, Graf & Frey GmbH, Lelbach Alapítvány, MKKE)

14.00 – 15.00 Szabó Magda terem
Az idén 60 éves Móra Könyvkiadó hírei, újdonságai
Résztvevők: Janikovszky János elnök-vezérigazgató, Merényi Ágnes főszerkesztő, Dian Viktória főszerkesztő-helyettes és Dóka Péter szerkesztő
(Móra Könyvkiadó)

14.00 – 15.00 Hess András terem
Kodolányi Gyula és Vasy Géza esszéi, valamint Radnóti Miklós Hetedik eclogája
Résztvevők: Kodolányi Gyula, Vasy Géza, Pomogáts Béla, Papp Zoltán és Sebestyén Ilona
(Nap Kiadó)

14.00 – 15.00 Kner Imre terem
A Cuchulain, az ulsteri hős című könyv bemutatója
Résztvevők: dr. Pődör Dóra szaklektor és Sághy Csaba szakszerkesztő
(General Press Kiadó)

14.00 – 15.00 Könyvtáros Klub
275 éves a Miskolci és a Nyugat-magyarországi Egyetem Könyvtára – Könyvtárak évszázadai a kutatás és oktatás szolgálatában
Moderátor: Fonyó Istvánné főigazgató, BME OMIK
Előadók: Szendi Attila levéltárvezető, Miskolci Egyetem és Tompa Zsoltné könyvtári informatikus, Nyugat-magyarországi Egyetem (Sopron)
(MKE, NymE Központi Könyvtár és Levéltár)

14.00 – 18.00 Gyereksarok
Kézműveskedés a természet kincseivel

15.00 – 16.00 Szabó Magda terem
A hagyományos nyomda, a digitális nyomda és az e-book harca vagy házassága?
Kerekasztal beszélgetés a könyvkiadás jövőjéről
Résztvevők: Erényi Ágnes, a HVG Press Kft. igazgatója, Vágó Magdolna, a Reálszisztéma Dabasi Nyomda vezérigazgatója, Weiler Péter, a Líra Könyv igazgatósági tagja és e-book kiadás felelőse, valamint Budaházy Árpád, a HVG Könyvek kiadóvezetője
(HVG Kiadó)

15.00 – 16.00 Supka Géza terem
Válságban és válság nélkül – A gazdaságpolitika rétegei
Moderátor: Muraközy László egyetemi docens (Debreceni Egyetem Közgazdaságtan Tanszék)
Résztvevők: Kovács Árpád, a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke, Csaba László akadémikus és Győrffy Dóra egyetemi adjunktus (Debrecen)
(Akadémiai Kiadó)

15.00 – 16.00 Hess András terem
A Magyar néprajzi hagyományok népdal aláfestéssel
Kerekasztal beszélgetés a Magyar néprajz című sorozat új kötetének megjelenése alkalmából
Résztvevők: Tátrai Zsuzsa, a néprajztudomány kandidátusa, Paládi-Kovács Attila etnográfus és Villányi Péter, a Mácsai huncutságok című kötet szerzője
(Akadémiai Kiadó)

15.00 – 15.30 Könyvtáros Klub
Nevelési Tudásdepó az olvasóvá neveléshez és a digitális kompetenciák fejlesztéséért – TÁMOP 3.2.4-08/2-2009-0001
Moderátor: Bilicsi Erika szakmai koordinátor, OPKM
Előadó: dr. Csík Tibor igazgatóhelyettes, OPKM
(MKE, Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum)

15.00 – 16.00 Gyereksarok
Gréta garbója
Játékos, bábos interaktív bemutató Finy Petrával
(Naphegy Kiadó)

15.30 – 16.30 Kner Imre terem
Weöres Sándor Három veréb hat szemmel című könyvének bemutatója
Résztvevők: Steinert Ágota sorozatszerkesztő és Szörényi László irodalomtörténész
(Helikon Kiadó)

15.30 – 16.00 Könyvtáros Klub
Az olvasás missziója: az iskolai könyvtár adta lehetőségek a 21. században
Moderátor: Hock Zsuzsanna
Előadók: Eigner Judit és Szák-Kocsis Kata
(MKE, MFPI Fővárosi Könyvtárostanárok Műhelye)

16.00 – 17.00 Osztovits Levente terem
E-Könyv Magyarország Kft. – a Líra Könyv és a Bookline közös vállalkozása Szakmai prezentáció
Résztvevők: Starcz Ákos, a Bookline vezérigazgatója és Weiler Péter, a Líra Könyv informatikai igazgatója
(Líra Könyv – Bookline)

16.00 – 17.00 Szabó Magda terem
20 év után – könyvsorozat a rendszerváltásról
A sorozat újabb köteteinek (Fleck Zoltán Változások és változatlanságok. A magyar jogrendszer a rendszerváltás után; Krémer Ferenc Rossz döntések kora. Rendészetpolitikai tévelygések a rendszerváltás első húsz évében;
és Sipos Balázs Média és demokrácia Magyarországon) bemutatója
Moderátor: Földes György sorozatszerkesztő, a Politikatörténeti Intézet főigazgatója
Résztvevők: a szerzők (Fleck Zoltán jogszociológus, Krémer Ferenc szociológus és Sipos Balázs médiatörténész), valamint dr. Mezey Barna egyetemi tanár, tanszékvezető (ELTE Állam- és Jogutdományi Kar), Kuncze Gábor volt belügyminiszter és Lipovecz Iván újságíró, a HVG volt főszerkesztője
(Napvilág Kiadó)

16.00 – 17.00 Supka Géza terem
Art és Teχné
Művészetelméleti és Gyakorlati Szabadiskola 2006-2007. című interjúkötet bemutatója
Résztvevő: Suvecz Emese szerkesztő
A Vizuális kommunikáció című kötet bemutatója
Résztvevők: Blaskó Ágnes – Margitházi Beja szerkesztők
Daniel Arasse Festménytalálatok című könyvek bemutatása
Résztvevő: Rácz Judit
(Typotex Kiadó)

16.00 – 19.00 Hess András terem
Brazília irodalmi termésének és könyvkiadásának körképe
Résztvevő: Muniz Sodré de Araújo Cabral, a Brazil Országos Könyvtár igazgatója
(Brazil Nagykövetség)

16.00 – 17.00 Könyvtáros KlubLiszt kottatárától a Metalib szoftverig. Zenészképzés és könyvtár egy 135 éves intézmény történetének tükrében
Moderátor: Gulyásné Somogyi Klára elnök
Előadó: Szirányi Gábor igazgatóhelyettes, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Központi Könyvtár
(MKE Zenei Szervezet)

16.00 – 17.00 Gyereksarok
Csodaceruza
A legfrissebb számot bemutatja Sándor Csilla főszerkesztő
és Both Gabi szerkesztő.
Résztvevők: a Csodaceruza szerzői

16.00 – 17.00 Gyereksarok
Kamishibai
Meseszínház, közös meseolvasás különleges technikájú képeskönyvekkel
(Csimota Kiadó)

16.00 – 19.00 Gyereksarok
Társasjáték-barlang (fejlesztőjátékok bemutatása, kipróbálása a GRANNA
játékokkal)

16.00 – 19.00 Gyereksarok
„Készíts könyvet magadnak!” – könyvkötészet, dobozkészítés gyerekeknek

17.00 – 18.00 Osztovits levente terem
A Sós kávé – Elmeséletlen női történetek című, német nyelvű kötet kétnyelvű bemutatója
Résztvevők: Dorothee Janetzke-Wenzel, a Budapesti Német Nagykövetség nagykövete, Elisabeth Kornfeind, az Osztrák Kulturális Fórum igazgatója, dr. Harsányi László, a Holokauszt Emlékközpont ügyvezető igazgatója, dr. Pécsi Katalin szerkesztő, Rácz Éva és dr. Vajda Júlia szerzők, valamint a Skayah Band
(Novella Kiadó)

17.00 – 19.00 Márai Sándor terem
Digitalizálási konferencia II.
Kulturális adatbázisok az interneten
Moderátor: Biszak Sándor cégvezető, Arcanum Adatbázis Kiadó
Résztvevők: dr. Reisz T. Csaba főigazgató (MOL), dr. Sajó Andrea főigazgató (Országos Széchenyi Könyvtár), Bánki Zsolt (PIM), dr. Jankó Annamária igazgató (HM-HIM), dr. T. Berecki Ibolya főigazgató-helyettes (Szabadtéri Néprajzi Múzeum) és dr. Kenyeres István főigazgató-helyettes (BFL)
(Arcanum Adatbázis Kiadó)

17.00 – 18.00 Kner Imre terem
Izraeli díszvendégség
Ruth Ellen Gruber Zsidó emlékhelyek Közép-és Kelet Európában című kötetének vetítéssel egybekötött bemutatója
Moderátor: ifj. Vitray Tamás
Résztvevők: a szerző és Benke László, a kötet fordítója
(Geographia Kiadó)

17.00 – 17.30 Könyvtáros KlubMiről vallanak a nevek?
A Tinta Könyvkiadó Családnevek enciklopédiája és Keresztnevek enciklopédiája című könyveinek bemutatása
Résztvevő: Kiss Gábor kiadóvezető
(Tinta Kiadó, MKE)

17.00 – 18.00 Gyereksarok
Marék Veronika Boribon focizik című könyvének játékos bemutatója
(Pagony Kiadó)

17.30 – 18.30 Supka Géza terem
Az Akadémiai Kézikönyvek sorozat köteteinek bemutatása
Résztvevők: Tasnádi Péter fizikus, dr. Gerőcs László középiskolai vezetőtanár és dr. Vancsó Ödön matematikusok
(Akadémiai Kiadó)

17.30 – 18.30 Könyvtáros Klub
A Könyvtári Intézet országos olvasásfejlesztési programjai a TÁMOP keretében
Résztvevők: Bartos Éva igazgató és Ládi László (Könyvtári Intézet)
(MKE, OSZK KI)

18.00 – 19.00 Osztovits Levente terem
A csellós ügynök és a Csalódások kora
Két könyvről egy menetben
Moderátor: Auth Magda
Résztvevők: a szerzők, Francis Shelton és Ungvári Tamás, valamint Sugár S. András, a kiadó képviseletében
(Scolar Kiadó)

18.00 – 19.00 Szabó Magda terem
Szindbád, a detektív – Berniczky Éva, Csabai László és Nagy Koppány Zsolt új köteteinek dedikálással egybekötött közös bemutatója
Moderátor: Király Levente, a Magvető Kiadó szerkesztője
Résztvevők: a szerzők
(Magvető Kiadó)

18.00 – 19.00 Kner Imre terem
A mélységből kiáltok – Serdülők, nyugtalan gyerekek
Ranschburg Jenővel Sziebig Tímea beszélget
(Saxum Kiadó)

18.00 – 18.30 Gyereksarok
„Keressük a napot”
Anita és Misi zenés, verses műsora

Standon zajló programok

15.00 G 33 stand
A csíkszeredai Pallas Akadémia Könyvkiadó köteteinek bemutatása:
Albert Ildikó A bölcsesség kezdete. Szentföldi útijegyzetek. Utak, tájak, emberek; Balázs Lajos Amikor az ember nincs is ezen a világon. Paraszti nemi kultúra és nemi erkölcs Csíkszentdomokoson; Pomogáts Béla Magyar irodalom Erdélyben 1918–1968. I–IV. kötet; Sarány István Erdélyi Fioretti. Ferencesek kényszerlakhelyen
(Pallas Akadémia Könyvkiadó, Csíkszereda)

16.00 3 stand
Horia Garbea felolvasása
Moderátor: Cosmin Ciotlos
(Román Kulturális Minisztérium)

Standokon zajló dedikálások

Egész nap K 16 stand
Nagy Bandó András, Nagy Natália és Vincze Attila dedikálnak (Szamárfül Kiadó)

11.00 – 12.00 7 stand
Bosnyák Viktória dedikál (Könyvmolyképző Kiadó)

12.00 K 12 stand
Dr. Eőry Ajándok dedikál (Könyvfakasztó Kiadó)

13.00 G 33 stand
Balázs Lajos dedikálja az Amikor az ember nincs is ezen a világon. Paraszti nemi kultúra és nemi erkölcs Csíkszentdomokoson című kötetét (Pallas Akadémia Könyvkiadó, Csíkszereda)

14.00 G 33 stand
Ferdinandy György a Trópusi szerelem. Utak, tájak, emberek,
Kozma Mária a Nők (is) az időben. Afféle kalendárium; Pomogáts Béla a Magyar irodalom Erdélyben 1918–1968 I–IV.; valamint Sarány István az Erdélyi Fioretti. Ferencesek kényszerlakhelyen című köteteiket dedikálják (Pallas Akadémia Könyvkiadó, Csíkszereda)

14.00 K 14 stand
Nyerges Magda dedikál (Széphalom Könyvműhely)

15.00 – 16.00 17 stand
Dolák-Saly Róbert dedikálja Agyatlantisz, avagy az ember tragédia című kötetét (Európa Könyvkiadó)

15.00 G 5 stand
Pállfy Gyula dedikálja Kopogtat a világvége című kötetét (Pro Pannónia Kiadó)

15.00 K 3 stand
Somlay Gizella Tiszaföldvári napló című kötetét, illetve Hangya János grafikus Wass Albert Egyedül a világ ellen és Hanky tanár úr Amerikában című köteteket dedikálja (Kráter Műhely Egyesület)

15.00 – 16.00 K 4 stand
Kodolányi Gyula, Pomogáts Béla és Vasy Géza dedikálnak (Nap Kiadó)

15.00 K 14 stand
Grzegorz és Krystyna Lubczyk Emlékezés. 1939-1946 című könyvüket dedikálják (Széphalom Könyvműhely)

15.00 K 15 stand
Kiss Irén és Tábori László dedikálnak (Püski Kiadó)

16.00 – 17.00 7 stand
Bosnyák Viktória dedikál (Könyvmolyképző Kiadó)

16.00 – 17.00 10 stand
Ranschburg Jenő dedikálja Gyerekséged című verseskötetét (Móra Könyvkiadó)

16.00 – 17.00 33 stand
Csepeli György és Prazsák Gergő dedikálják Társadalom az információs korban című kötetüket (Jószöveg Műhely Kiadó)

16.00 44 stand
Barta Krisztina és Szabó Péter dedikálnak (Könyvtárellátó Nonprofit Kht.)

16.00 G 5 stand
Tüskés Tünde dedikálja A halhatatlan élet. Kenyérantológia című kötetét (Pro Pannónia Kiadó)

16.00 G 9 stand
Pivárcsi István dedikálja Barangolások Kárpátalján című kötetét (Palatinus Kiadó)

16.00 G 29 stand
Mandics György dedikálja A manipulált forradalom című kötetét (Irodalmi Jelen Kiadó)

16.00 F 5 stand
Leiner Laura dedikálja a Szent Johanna Gimi című könyvsorozatának 1. kötetét (Ciceró Könyvstúdió)

16.00 K 3 stand
Kisida Erzsébet a Felvidéki harangszó című kötetét, Siklós László A járvány, A kommunizmus áldozata: a család, valamint az Elsüllyedt (B)irodalom című köteteit dedikálja (Kráter Műhely Egyesület)

16.00 K 5 stand
Antal József és Szélesi Sándor dedikálnak (Metropolis Media Group)

16.00 K 15 stand
Kiszely István dedikál (Püski Kiadó)

16.00 – 17.00 K 15 stand
Takaró Mihály Száműzött magyar irodalom című DVD sorozatát és más eddig megjelent könyveit dedikálja (Masszi Kiadó)

16.30 K 14 stand
Czakó Gábor és Juhász Zoltán dedikálnak (CzSimon Könyvek)

16.00 K 17 stand
Kóródi Mária dedikálja Az erőszak kultúrája című kötetét (Pallas Páholy)

17.00 – 18.00 1 stand
Kukorelly Endre dedikál (Kalligram Kiadó)

17.00 F 11 stand
Marék Veronika dedikál (Pagony Kiadó)

17.00 – 18.00 K 14 stand
Both Balázs dedikálja Látogatód jön című verseskötetét (Magyar Napló Kiadó)

17.00 K 15 stand
Döbrentei Kornél dedikál (Püski Kiadó)

17.00 K 17 stand
Márton László dedikálja Iskolája az emberi szívnek című kötetét (Pallas Páholy)

17.30 – 18.00 47 stand
Ranschburg Jenő dedikál (Saxum Kiadó)

18.00 – 19.00 17 stand
Izraeli díszvendégség
Amos Oz dedikálja Rímek életre, halálra című kötetét (Európa Könyvkiadó)

18.00 – 19.00 21 stand
Izraeli díszvendégség
Ruth Ellen Gruber dedikálja Zsidó emlékhelyek Közép-és Kelet Európában című kötetét (Geographia Kiadó)

18.30 4 stand
Az Akadémiai kézikönyvek sorozat Matematika tagjának szerzői, dr. Gerőcs László középiskolai vezetőtanár és dr. Vancsó Ödön matematikusok dedikálnak (Akadémiai Kiadó)

Április 24., szombat
Termekben zajló programok

10.00 – 11.00 Osztovits Levente terem
Kovásznai György (1934-1984) – egy legendás művész újrafelfedezése Beszélgetés a monográfia kapcsán.
Moderátor: Iványi-Bitter Brigitta
Résztvevők: György Péter, Hammer Ferenc, Mélyi József, Rényi András és Sasvári Edit
(Vince Kiadó)

10.00 – 11.00 Szabó Magda terem
Vasárnap délután a Grande Jatte-szigetén – Bolgár György új kötetének bemutatója
Résztvevők: a szerző, Ungvári Tamás irodalomtörténész és Lukáts Andor színművész
(Athenaeum Kiadó)

10.00 – 11.00 Supka Géza terem
Mi az Isten?
Az Istenek evolúciója – vallások és kultúrák című könyv bemutatója
Résztvevők: Gábor György vallástörténész, Rostoványi Zsolt orientalista és Szöllős Péter egyetemi tanár
(HVG Kiadó)

10.00 – 11.00 Hess András terem
Amerikai álom és valóság
Walczer Tünde Álmaimban Amerika című könyvének bemutatója a szerző részvételével
(Novum Pro Kiadó)

10.00 – 11.00 Kner Imre terem
Ferenczi Attila Vergilius harmadik évezrede című kötetének bemutatója
Moderátor: Böröczki Tamás
Résztvevők: a szerző és Hajdu Péter
(Gondolat Kiadó)

10.00 – 11.00 Gyereksarok
Játszva, mesélve, beszélgetve – Istenről, világról, emberekről gyerekeknek
A Magyar Bibliatársulat és a Kálvin Kiadó játékos, mesélős
könyvbemutatója Mucsi Zsófia vezetésével
Résztvevők: Petri Nóra, Győri Katalin és Gellén Sára

10.00 – 12.00 Gyereksarok
Gyöngyfűzés

10.00 – 14.00 Gyereksarok
Játékos foglalkozás a Naphegy Kiadó böngésző könyveivel

10.00 – 18.00 Gyereksarok
Cirkáló – „Happy lines” izgalmas, kreatív feladatok Szűts Évával és a Pécsi
Ifjúsági Központ Szivárvány Gyerekházával

10.00 – 18.00 Gyereksarok
Bilimbo Játszóháza – Mese, játék, kézműveskedés, arcfestés
Bilimbo mesés órái, 4-5 perces asztali mesék, sok bábozás, 1-4 éveseknek.

10.00 – 18.00 Gyereksarok
Kézműveskedés a természet kincseivel

10.30 – 11.30 Márai Sándor terem
Gálvölgyi János Jókedvet adj! című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző, Ónodi György és Szily Nóra
(Jaffa Kiadó)

10.30 – 11.30 Könyvtáros Klub
Márai Program
Pódiumbeszélgetés
Moderátor: Bakos Klára elnök, MKE
Résztvevők: Harsányi László, Kormos Sándor, Takács József, Venyigéné Makrányi Margit és Zentai Péter László
(Magyar Könyvtárosok Egyesülete)

10.30 – 11.15 Gyereksarok
Ringató – Énekeljünk és játsszunk a legkisebbekkel
A foglalkozást vezeti: Gálné Gróh Ilona
(Dialóg Campus Kiadó)

11.00 – 12.00 Szabó Magda terem
A Magyar uniformisok a honfoglalástól napjainkig című könyv bemutatója
Résztvevő: dr. Holló József altábornagy, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum főigazgatója és Ságvári György, a kötet szerzője
(Kossuth Kiadó)

11.00 – 12.00 Supka Géza terem
Litera bemutató és díjátadó
Résztvevők: Nagy Gabriella, Sebők Marcell és Kőrösi Zoltán főszerkesztő
(Litera.hu)

11.00 – 12.00 Hess András terem
„Együtt lenni jó!”
Illusztrációs és mesepályázat a VI. Gyermekirodalmi Fesztiválon – sajtótájékoztató
Résztvevők: D. Tóth Krisztina (MTV), Sándor Csilla (Csodaceruza), Paulovkin Boglárka (Gyermekkönyvszerzők és Illusztrátorok Egyesülete), Tóth Kinga (E.ON), Kondor Melinda (Művészetek Palotája)
(Csodaceruza)

11.00 – 12.00 Kner Imre terem
Marek Toman A prágai Gólem című könyvének bemutatója a szerző részvételével
(General Press Kiadó)

11.00 – 16.00 Gyereksarok
Formás füzeteket, szalagos könyvjelzőt, pörgetős könyveket, térbeli
képeslapokat csinálunk a Noha Stúdióval

11.15 – 12.00 Gyereksarok
Bartos Erika mesél és vetít a Bogyó és Babóca könyvekből
(Pagony Kiadó)

11.30 – 13.30 Osztovits Levente terem
Európa Matiné
Házigazda: Barna Imre igazgató
Vendégek: Gabriela Adameoteanu és Amos Oz írók
Közreműködik: Koszta Gabriella fordító és Lengyel Ferenc előadóművész
(Európa Könyvkiadó)

11.30 – 12.30 Márai Sándor terem
Jelenidőben
Moderátor: Horváth Csaba
Résztvevők: a kötet szerzői, Ágh István, Bereményi Géza, Egressy Zoltán, Grecsó Krisztián, Háy János, Kemény István, Kukorelly Endre, Lackfi János, Parti Nagy Lajos, Szabó T. Anna, Tolnai Ottó és Závada Pál
(Magyar Irodalmi Emlékházak – Petőfi Irodalmi Múzeum)

11.30 – 12.30 Könyvtáros Klub
A Márai Program lebonyolítása
Tájékoztatót tart: Kormos Sándor igazgató, KELLO
Kapcsolatok országszerte
Bemutatkoznak a KELLO területi képviselői
Moderátor: Bariczné Rózsa Mária
(Könyvtárellátó Nonprofit Kft., MKE)

12.00 – 14.00 Lázár Ervin terem
Izraeli díszvendégség
A magyar konyha sikere Izraelben
Buday Péter mesterszakács és az izraeli Ofer Vardi közös főzéssel egybekötött könyvbemutatója
(MKKE, Izrael Állam Nagykövetsége)

12.00 – 13.00 Hess András terem
Bächer Iván Világörökség című könyvének bemutatója
Moderátor: Láng Zsolt
Résztvevők: a szerző, Hajdú Áron és Hajdú-Farkas Zoltán
(Bookart Kiadó)

12.00 – 13.00 Gyereksarok
Terka a piacon – Bilimbó játszóház: bábozás, kézműves foglalkozás
óvodásoknak és kisiskolásoknak
Résztvevők: Hohol Ancsa és Boris Juli, a mesekönyv szerzői
(Manó Könyvek)

12.30 – 13.30 Szabó Magda terem
Van veszítenivalód? Veszíts el egy könyvet! – írók a játék mögött
Moderátor: Ránki Júlia
Résztvevők: Grecsó Krisztián író, Horváth Attila dalszövegíró, Karinthy Márton színházrendező, író és Kiss Ottó költő, író
(Justh Zsigmond Városi Könyvtár, Orosháza)

12.30 – 13.30 Supka Géza terem
Izraeli díszvendégség
Régészeti szenzációk a Szentföldön
Beszélgetések a könyv tárgykörében
Résztvevő: dr. Grüll Tibor
(Szent Pál Akadémia)

12.30 – 13.30 Kner Imre terem
John O’Sullivan Az elnök, a pápa és a miniszterelnök című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Horkay Hörcher Ferenc
(Helikon Kiadó)

12.30 – 13.00 Könyvtáros Klub
Akadémiai Kiadó – legújabb folyóirataink
Moderátor: Nagy Anikó főtitkár, MKE
Előadó: Papp Zoltán szerkesztőségigazgató, AK Tudományos, Műszaki és Orvosi Szerkesztőség
A programot az AK kvízjátékának sorsolása követi (ajándékkönyvek)
(Akadémiai Kiadó, MKE)

13.00 – 14.00 Márai Sándor terem
Méder Áron Békét és szelet! – Három év alatt a Föld körül című könyvének bemutatója a szerző részvételével
(Jaffa Kiadó)

13.00 – 14.00 Hess András terem
A Duna International Kiadó könyvbemutatója
Moderátor: Baráz Miklós
Résztvevők: Regös István, Gáll Mihály és Szilvásy Istvánné

13.00 – 14.00 Könyvtáros Klub
Szép könyvek és ami a háttérben van – az Országos Széchényi Könyvtár különleges dokumentumai
Előadó: Káldos János mb. különgyűjteményi igazgató, OSZK
Úton a színpad és a könyvlap között – képes színháztörténeti dokumentumok a kiadókkal közös kiadványainkban
Előadó: dr. Rajnai Edit, OSZK Színháztörténeti Tár
(MKE, Országos Széchényi Könyvtár)

13.00 – 14.00 Gyereksarok
Trapp, talált állatok osztálya – látványos könyvbemutató bohócokkal, artistákkal
Résztvevők: Módra Ildikó és Szalma Edit
(Naphegy Kiadó)

13.30 – 14.30 Osztovits Levente terem
A könyvpiac a válság évében –
ami a könyvforgalmi statisztika számai mögött van
Moderátor: Zentai Péter László
Előadók: dr. Kolosi Tamás elnök-vezérigazgató (Líra Könyv), Matyi Dezső igazgató (Alexandra), Starcz Ákos igazgató (Bookline) és Walitschek Csilla igazgató (Libri)
(MKKE)

14.00 – 15.00 Szabó Magda terem
„Ismeri Ön Budapestet?” – a Holnap Kiadó Budapesttel kapcsolatos kiadványainak bemutatása
(Holnap Kiadó)

14.00 – 15.00 Supka Géza terem
Történelmi fikciók, politikai konspirációk – avagy hogyan működnek az összeesküvés-elméletek?
Beszélgetés a Vudu történetek című új kötet kapcsán
Résztvevők: Hirschler Richárd, a hvg.hu főszerkesztője, Ungváry Krisztián történész és meglepetés vendégek
(HVG Kiadó)

14.00 – 15.00 Márai Sándor terem
10 éves a Habsburg Történeti Intézet – A Habsburg Történeti Monográfiák új köteteinek bemutatója
Moderátor: Tormássy Zsuzsanna
Résztvevők: Herger Csabáné, Gerő András és Romsics Gergely
(Új Mandátum Könyv- és Lapkiadó)

14.00 – 15.00 Hess András terem
A szellemi Erdély kisugárzása
Beszélgetés és könyvbemutató a Stúdió kávéház című könyv kapcsán
Moderátor: Szávai Géza
Résztvevők: Merle Mária szerkesztő, Bodor Pál, Erdélyi Lajos, Gálfalvi Zsolt, Pomogáts Béla, Vári Attila és Zöldi László
(Pont Kiadó)

14.00 – 15.00 Kner Imre terem
Szinán építész dühösen dobbantott – Hatalomról, emberi kapcsolatokról
Varga Zoltán tanácsadó kötetének bemutatója
Résztvevők: a szerző, Király Júlia, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke és Csepeli György egyetemi tanár
(Athenaeum Kiadó)

14.00 – 15.00 Könyvtáros Klub
Így készülnek a Barnabás mesekönyvek – a miniatűr mackóvilág műhelytitkai
Az Ó azok a csodálatos állatok című ismeretterjesztő sorozat vetítéssel, ajándéksorsolással egybekötött könyvbemutatója
Előadó: Telegdi Ágnes, a könyvek szerzője
Moderátor: Nagy Anikó főtitkár, MKE
(Ring-Color Kft., MKE)

14.00 – 15.00 Gyereksarok
A részeg elefánt
Lackfi János gyermekverseinek bemutatója kicsi és nagy gyerekeknek Közreműködik: Cseke Gábor (zongora) és Kozma Orsi (ének)
(Móra Könyvkiadó)

14.30 – 18.00 Lázár Ervin terem
Európai Elsőkönyvesek Fesztiválja
Az első rész (14.30 – 16.30) moderátora: Gács Anna
Résztvevők: Ricardo Adolfo (Portugália), Arno Camenisch (Svájc), Horváth Viktor (Magyarország), Zachary Karabashliev (Bulgária), Nataša Kramberger (Szlovénia), Ma3gorzata Rejmer (Lengyelország), Michaela Rosová (Szlovákia), Verena Rossbacher (Ausztria), Marek Šindelka (Csehország)
A második rész (16.30 – 18.00) moderátora: Forgách András
Résztvevők: Bruno Nassim Aboudrar (Franciaország), Anela Boreia (Horvátország), Fernando Clemot (Spanyolország), Martin Kongstad (Dánia), Grete Kutsar (Észtország), Daniel Mafteiu (Románia), Vincent Overeem (Hollandia), Giorgio Vasta (Olaszország)
(MKKE)

14.30 – 15.30 Osztovits Levente terem
Háy János Egy szerelmesvers című új kötetének bemutatója
Moderátor: Reményi József Tamás irodalmi vezető
Résztvevők: a szerző, Pelsőczy Réka és Rátóti Zoltán színművészek, valamint Juhász Gábor jazz gitáros
(Palatinus Kiadó)

15.00 – 16.00 Szabó Magda terem
Tavaszi haiku műhely Vihar Judittal
Résztvevők: Vihar Judit, a Magyar-Japán Baráti Társaságtól
(Japán Alapítvány – Budapesti Japán Kulturális Központ)

15.00 – 16.00 Kner Imre terem
Könyvbemutatóval egybekötött beszélgetés Robert J. Sawyerrel, a Flashforward – A jövő emlékei című könyv szerzőjével
Moderátor: Tamás Gábor, a kötet fordítója
Résztvevők: a szerző, Németh Attila, a Galaktika magazin irodalmi szerkesztője, Burger István kiadóvezető és Richard Martin-Nielsen, Kanada budapesti Nagykövetségének tanácsosa
(Metropolis Media Group)

15.00 – 16.00 Könyvtáros Klub
Társadalom az információs korban – Pszichoanalízis és kulturális emlékezet
Előadók: prof. Csepeli György, Prazsák Gergő PhD és dr. Erős Ferenc szociálpszichológus
(Jószöveg Műhely Kiadó, MKE)

15.00 – 16.00 Gyereksarok
Aranysityak
Beszélgetés a gyermekverskötet szerzőivel
Moderátor: Lackfi János, a kötet szerkesztője
(Csodaceruza)

15.00 – 17.00 Gyereksarok
Beszélgetés, kézműveskedés, ökofoglalkozás Gévai Csillával
(Pagony Kiadó)

15.00 – 18.00 Gyereksarok
Társasjáték-barlang (fejlesztőjátékok bemutatása, kipróbálása a GRANNA
játékokkal)

15.30 – 16.30 Supka Géza terem
Nyestbeszéd – Szőcs Géza versei Faludy György válogatásában
Szőcs Géza Tasso Marchini és Dsida Jenő, avagy sorsvonalak játéka Kolozsvártól Arco di Trentóig című kötetek bemutatója
Moderátor: Selmeczi György
Résztvevők: a szerző és Sarbak Gábor, a Szent István Társulat elnöke
(Ulpius-ház – Szent István Társulat)

15.30 – 16.30 Márai Sándor terem
A Pallas Akadémia Könyvkiadó új könyveinek bemutatása
Moderátorok: Kozma Mária és Sarány István
Résztvevők: Albert Ildikó, Ambrus Imre, Balázs Lajos, Banner Zoltán, Ferdinandy György, Gaál András, dr. Niczinger László, Pomogáts Béla, Sas Péter és Váli Éva
(Pallas Akadémia Könyvkiadó, Csíkszereda)

15.30 – 16.30 Hess András terem
Wehner Tibor Modern magyar szobrászat 1945-2010 című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Keserű Katalin
(Corvina Kiadó)

15.30 – 16.30 Gyereksarok
A Pipogya, a budapesti medve című könyv bemutatója
Közreműködik: Bátky András és Vinnai András
(Pagony Kiadó)

16.00 – 17.00 Osztovits Levente terem
Jean Mattern Király Fürdő című kisregényének bemutatója
Moderátor: Dunajcsik Mátyás író, kritikus
Résztvevők: a szerző, Amos Oz író és Tótfalusi Ágnes, a kötet fordítója
(Magvető Kiadó)

16.00 – 17.00 Szabó Magda terem
Szendi Gábor Paleolit táplálkozás – Borban az igazság??? Című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Szily Nóra
(Jaffa Kiadó)

16.00 – 17.00 Kner Imre terem
Az utókor címére – Thienemann Tivadar emlékezete
Moderátor: Szirtes Gábor sorozatszerkesztő, a kiadó igazgatója
Résztvevők: Koncz Lajos, a könyv sajtó alá rendezője (Boston) és Dávidházi Péter irodalomtörténész, egyetemi tanár (ELTE)
(Pro Pannónia Kiadó)

16.00 – 17.00 Könyvtáros Klub
Az olvasás védelmében című könyv bemutatója
Moderátor: Szávai Ilona, a kötet szerkesztője
Előadók: a könyv szerzői, olvasáskutatók, szociológusok
(Pont Kiadó, MKE)

16.00 – 17.00 Gyereksarok
Noran mesél
Résztvevők: Horváth Mónika, Mészöly Ági, Scheer Katalin, Lackfi János és
Vörös István
(Noran-Kiadó 2004)

16.00 – 19.00 Gyereksarok
„Készíts könyvet magadnak!” – könyvkötészet gyerekeknek

16.30 – 17.30 Hess András terem
Sárközi Mátyás Vérbeli várbeliek című könyvének bemutatója
Moderátor: Katona Tamás történész
Résztvevők: a szerző és Nagy Zoltán színművész
(Kortárs Kiadó)

17.00 – 18.00 Osztovits Levente terem
Izraeli díszvendégség
Esterházy, Konrád, Spiró Jeruzsálemben – Marianna D. Birnbaum interjúkötetének bemutatója
Moderátor: Sárközy Bence, a Magvető Kiadó főszerkesztője
Résztvevők: a szerző, Esterházy Péter és Spiró György
(Magvető Kiadó)

17.00 – 18.00 Szabó Magda terem
Ne várd a májust!
Bródy Jánossal Miklós Tibor beszélget
Résztvevők: Bródy János, Miklós Tibor és Sugár S. András, a kiadó képviseletében
(Scolar Kiadó)

17.00 – 18.00 Supka Géza terem
Ha férfi vagy…
Hadas Miklós A férfiasság kódjai című könyvének bemutatója a szerző részvételével
Moderátor: Soóky Andrea
(Balassi Kiadó)

17.00 – 18.00 Márai Sándor terem
Az újvidéki Forum Könyvkiadó új köteteinek bemutatása
Résztvevők: Bordás Győző, Hódi Sándor, Balogh István, Németh Ferenc és Raffai Endre
(Forum Könyvkiadó, Újvidék)

17.00 – 18.00 Könyvtáros Klub
Találkoznak „Az év olvasói”
Moderátor: dr. Szóró Ilona kommunikációs vezető, KELLÓ
Vendég: Hegedűs Béla költő, a díj alapítója
(Könyvtárellátó Nonprofit Kft., MKE)

17.00 – 18.00 Gyereksarok
Kerekítő – mondókák, ölbeli játékok a legkisebbeknek Jakabosné Kovács
Judittal
(Naphegy Kiadó)

17.30 – 18.30 Hess András terem
Szexuálpszichológia
Lux Elvirával Sziebig Tímea beszélget
(Saxum Kiadó)

17.30 – 18.30 Kner Imre terem
Magyar irodalom idegen nyelven – 5 bibliográfia és a Magyar irodalom fordításban című gyűjtemény bemutatása
Moderátor: Orzóy Ágnes
Résztvevők: Csorba Csilla, Bánki Zsolt és Károlyi Dóra
(Magyar Könyv Alapítvány – Petőfi Irodalmi Múzeum)

18.00 – 19.00 Gyereksarok
A Katáng zenekar koncertje

18.30 – 19.30 Lázár Ervin terem
Szabadkőműves szex
DrMáriás új kötetéhez kapcsolódó felolvasószínház, performansz
Résztvevő: a szerző (Máriás Béla), Ladik Katalin, Benedek Szabolcs, Szombathy Bálint, Jeli Gergely és Siska Viktória
(Noran-Kiadó 2004)

18.30 – 19.30 Szabó Magda terem
Az Alkonyattól a Vámpírnaplókig, avagy ha van kedved olvasni, mindig tudunk egy jó könyvet
Moderátor: Katona Ildikó
Résztvevők: Twilighterek
(Könyvmolyképző Kiadó)

Standon zajló programok

16.00 3 stand
Paul Aretu felolvasása
Moderátor: Cosmin Ciotlos
(Román Kulturális Minisztérium)

Standokon zajló dedikálások

Egész nap K 16 stand
Nagy Bandó András, Nagy Natália és Vincze Attila dedikálnak (Szamárfül Kiadó)

10.00 – 11.00 K 14 stand
Vasadi Péter dedikálja válogatott verseit tartalmazó kötetét (Magyar Napló Kiadó)

11.00 – 12.00 7 stand
Böszörményi Gyula dedikál (Könyvmolyképző Kiadó)

11.00 – 12.00 33 stand
Kánya Kata és Papp Gergely dedikálnak (Jaffa Kiadó)

11.00 – 12.00 40 stand
Bolgár György dedikálja Vasárnap délután a Grande Jatte-szigetén című regényét (Líra csoport, Athenaeum Kiadó)

11.00 44 stand
P. Szabó Mária dedikál (Könyvtárellátó Nonprofit Kft.)

11.00 G 5 stand
Albert Zsuzsa dedikálja az Irodalmi legendák, legendás irodalom című sorozat köteteit (Pro Pannónia Kiadó)

11.00 – 12.00 G 8 stand
Büki Péter dedikálja A gyermek védelme című könyvét (Pont Kiadó)

11.00 G 33 stand
Albert Ildikó A bölcsesség kezdete. Szentföldi útijegyzetek. Utak, tájak, emberek; Ambrus Imre a Színek és helyszínek. Alfalutól Budapestig. Önéletírás; és Kozma Mária a Nők (is) az időben. Afféle kalendárium című köteteiket dedikálják (Pallas Akadémia Könyvkiadó, Csíkszereda)

11.00 F 11 stand
Bartos Erika dedikál (Pagony Kiadó)

11.00 K 4 stand
Sárosi Bálint dedikálja a Nótáskönyv című művét (Nap Kiadó)

11.00 – 12.00 K 14 stand
Kő Pál szobrászművész dedikálja Csillagbojtár. Mesterekről, pályatársakról, tanítványokról című kötetét (Magyar Napló Kiadó)

11.00 K 15 stand
Kiss Irén és Tábori László dedikálnak (Püski Kiadó)

11.00 K 17 stand
Szűcs Édua a Karikatúrák 4. és Föld S. Péter a Lehet-e egy forradalmárnak hasmenése? Című köteteiket dedikálják (Pallas Páholy)

11.30 – 12.00 22 stand
Győri Katalin és Gellén Sára illusztrátor dedikálják a Bojti című kötetet (Kálvin Kiadó)

12.00 – 13.00 33 stand
Mörk Leonóra és Gálvölgyi János dedikálnak (Jaffa Kiadó)

12.00 G 29 stand
Szőcs Géza dedikálja Beszéd a palackból című kötetét (Irodalmi Jelen Kiadó)

12.00 G 33 stand
Banner Zoltán és Gaál András a Gaál András. Művészalbum. Élet-Jelek, 1., valamint Sas Péter Kós Károly. Képeskönyv. Művészalbum című köteteiket dedikálják (Pallas Akadémia Könyvkiadó, Csíkszereda)

12.00 K 12 stand
Dr. Eőry Ajándok dedikál (Könyvfakasztó Kiadó)

12.00 – 13.00 K 14 stand
Bágyoni Szabó István dedikálja Az idő festett orcái. Esszék, beszélgetések, jegyzetek című kötetét (Magyar Napló Kiadó)

12.00 K 17 stand
Márton László dedikálja az Iskolája az emberi szívnek című kötetét (Pallas Páholy)

13.00 – 14.00 1 stand
Németh Gábor és Poós Zoltán dedikálnak (Kalligram Kiadó)

13.00 – 14.00 7 stand
Bosnyák Viktória dedikál (Könyvmolyképző Kiadó)

13.00 – 15.00 33 stand
Dr. Erős Ferenc dedikálja Pszichoanalízis és kulturális emlékezet című kötetét (Jószöveg Műhely Kiadó)

13.00 – 14.00 G 8 stand
Benedek Szabolcs az Élcsapat avagy a Tanácsköztársaság 1919 című könyvét (Pont Kiadó)

13.00 G 33 stand
Hegedűs Imre János a Benedek Elek. Monográfia. Bibliotheca Transsylvanica, 47.; Sarány István az Erdélyi Fioretti. Ferencesek kényszerlakhelyen; és Váli Éva a Házimúzeum. Tárcák című köteteiket dedikálják (Pallas Akadémia Könyvkiadó, Csíkszereda)

13.00 – 14.00 F 8 stand
Hohol Ancsa és Boris Juli dedikálják Terka a piacon című mesekönyvüket (Líra csoport, Manó Könyvek)

14.00 – 15.00 1 stand
Kornis Mihály dedikál (Kalligram Kiadó)

14.00 9 stand
Vathy Zsuzsa dedikál (Helikon Kiadó)

14.00 – 15.00 10 stand
Kiss Ottó dedikálja A nagypapa távcsöve című verseskötetét (Móra Könyvkiadó)

14.00 – 15.00 33 stand
Méder Áron és Horváth János (a Badár-Horváth duó jobbik fele) dedikálnak (Jaffa Kiadó)

14.00 52 stand
Petőcz András dedikálja Dimenzionista művészet című kötetét (Magyar Műhely Kiadó)

14.00 – 15.00 G 8 stand
Molnár Krisztina Rita dedikálja Különlét című könyvét (Pont Kiadó)

14.00 – 16.00 K 1 stand
Ács Tibor dedikálja Katonaként is magyar – Széchenyi István katonaélete és hadügyi reformeszméi című kötetét (Hadtörténeti Intézet és Múzeum)

14.00 K 5 stand
Brandon Hackett és László Zoltán dedikálnak (Metropolis Media Group)

14.00 K 14 stand
Czakó Gábor és Juhász Zoltán dedikálnak (CzSimon Könyvek)

14.00 K 14 stand
Nyerges Magda dedikálja Magyar felfedezők és világjárók című kötetét (Széphalom Könyvműhely)

14.00 K 15 stand
Cey-Bert Róbert Gyula dedikál (Püski Kiadó)

14.00 – 15.00 K 20 stand
A Spanyolnátha című kötet szerzői, többek között Deák-Takács Szilvia, Fodor Tünde, Berka Attila, Puskás Balázs, Székelyhidi Zsolt, Vass Nóra és Vass Tibor dedikálnak (Well-Press Kiadó)

14.30 G 33 stand
Dr. Niczinger László dedikálja a Kis Magyar Démonológia – Ember vagyok, ments ki innen! Kis magyar angeológia című kötetet (Pallas Akadémia Könyvkaidó, Csíkszereda)

15.00 1 stand
Sándor Iván dedikál (Kalligram Kiadó)

15.00 1 stand
Kerékgyártó István dedikál (Kalligram Kiadó)

15.00 5 stand
Lajos Mari dedikálja szakácskönyveit (Sanoma)

15.00 – 16.00 7 stand
Böszörményi Gyula dedikál (Könyvmolyképző Kiadó)

15.00 – 16.00 10 stand
Lackfi János dedikálja A részeg elefánt című új verseskötetét (Móra Könyvkiadó)

15.00 – 16.00 19 stand
Bunyevácz Zsuzsa dedikálja Az Új Világrend tízparancsolata, avagy a Szent Grál elrablása? című kötetet (Alexandra Kiadó)

15.00 28 stand
Varga Géza dedikál (Anima Könyvesbolt)

15.00 31 stand
Szy Katalin dedikálja Hullámkeltők című kötetét (Aréna 2000 Kiadó)

15.00 – 16.00 40 stand
Varga Zoltán dedikálja Szinán építész dühösen dobbantott – Hatalomról, emberi kapcsolatokról című kötetét (Líra csoport, Athenaeum Kiadó)

15.00 44 stand
Tóth Zita és Tóth Anita dedikálnak (Könyvtárellátó Nonprofit Kft.)

15.00 G 5 stand
Zentai Tünde dedikálja A Dél-Dunántúl festett templomai (Adorjás, Rétfalu, Kórós, Patakpoklosi, Kovácshida) című köteteit (Pro Pannónia Kiadó)

15.00 – 17.00 G 8 stand
A Stúdió Kávéház című kötetet dedikálják a szerzői (Pont Kiadó)

15.00 G 29 stand
Szűcs László dedikálja Bolondok a parton című kötetét (Irodalmi Jelen Kiadó)

15.00 F 11 stand
Török Szilvi dedikál (Pagony Kiadó)

15.00 K 3 stand
Csilléry Orsolya grafikus dedikálja A repülő kastély című népmesekötetét (Kráter Műhely Egyesület)

15.00 – 16.00 K 14 stand
Pósa Zoltán dedikálja Az ifjúság maradéka című, a Magyar Napló regénypályázatának különdíjas kötetét (Magyar Napló Kiadó)

15.00 K 14 stand
Szemadám György dedikál (Széphalom Könyvműhely)

15.00 K 15 stand
Pergel Antal dedikál (Püski Kiadó)

15.30 F 11 stand
Bátky András dedikál (Pagony Kiadó)

16.00 – 17.00 1 stand
Egressy Zoltán és Kukorelly Endre dedikálnak (Kalligram Kiadó)

16.00 9 stand
Böjte Csaba testvér dedikál (Helikon Kiadó)

16.00 – 17.00 10 stand
Marék Veronika dedikálja köteteit (Móra Könyvkiadó)

16.00 – 17.00 33 stand
Csepeli György és Prazsák Gergő dedikálják Társadalom az információs korban című kötetüket (Jószöveg Műhely Kiadó)

16.00 47 stand
Oláh Gábor dedikálja Katóka című kötetét (Novella Kiadó)

16.00 G 9 stand
Háy János dedikálja Egy szerelmesvers története című kötetét (Palatinus Kiadó)

16.00 G 29 stand
Danyi Zoltán a Kivezetés a szövegből, illetve Weiner Sennyei Tibor A tengerszint feletti magasság című köteteiket dedikálják (Irodalmi Jelen Kiadó)

16.00 – 17.00 F 1 stand
Schmidt Egon és Budai Tibor grafikus dedikálják a Varázslatos madárvilágunk című kötetet (Műszaki Kiadó)

16.00 F 5 stand
Leiner Laura dedikálja a Szent Johanna Gimi című könyvsorozatának 1. kötetét (Ciceró Könyvstúdió)

16.00 – 18.00 K 1 stand
Dr. Sallay Gergely Pál dedikálja Seregszemle fémben, zománcban – A Magyar Királyi Honvédség és leventemozgalom jelvényei 1938-1945 című kötetét (Hadtörténeti Intézet és Múzeum)

16.00 K 3 stand
Borsódy Eszter grafikus az általa illusztrált mesekönyveket, így A hét holló, A zöld szakállú király fia, illetve a János vitéz címűeket, illetve Siklós László A járvány, A kommunizmus áldozata: a család, valamint az Elsüllyedt (B)irodalom című köteteit dedikálja (Kráter Műhely Egyesület)

16.00 – 17.00 K 4 stand
Kodolányi Gyula dedikál (Nap Kiadó)

16.00 – 17.00 K 14 stand
Burns Katalin dedikálja Szőttesek regénye című, a Magyar Napló regénypályázatának különdíjas kötetét (Magyar Napló Kiadó)

16.00 K 15 stand
Kiss Dénes dedikál (Püski Kiadó)

16.15 K 5 stand
Robert J. Sawyer dedikál (Metropolis Media Group)

16.30 5 stand
Szurovecz Kitti dedikálja Smink nélkül című regényét (Sanoma)

16.30 31 stand
Kovács Gábor dedikálja Sörtéka és a Maláta antológia című köteteit (Aréna 2000 Kiadó)

17.00 – 18.00 1 stand
Tallér Edina és Lanczkor Gábor dedikálnak (Kalligram Kiadó)

17.00 – 18.00 17 stand
Gabriela Adameoteanu dedikálja Az elveszett délelőtt című új kötetét (Európa Könyvkiadó)

17.00 – 18.00 33 stand
Szendi Gábor és Bornai Tibor dedikálnak (Jaffa Kiadó)

17.00 – 18.00 40 stand
Baranyi Mária dedikálja az Egy előszoba titkai – Horn Gyula közelről című kötetét (Líra csoport, Athenaeum Kiadó)

17.00 G 5 stand
Dávidházi Péter, Koncz Lajos és Thienemann Tivadar dedikálják Az utókor címére – Hátrahagyott életrajzi feljegyzések című kötetet (Pro Pannónia Kiadó)

17.00 – 18.00 G 8 stand
Az olvasás védelmében című kötetet deikálják a szerzői (Pont Kiadó)

17.00 G 29 stand
Szarka Fedor Guido dedikálja Album című kötetét (Irodalmi Jelen Kiadó)

17.00 – 18.00 K 4 stand
Vasy Géza dedikál (Nap Kiadó)

17.00 – 18.00 K 14 stand
Horváth (EÖ) Tamás dedikálja Ahol a part szakad című, a Magyar Napló regénypályázatának különdíjas kötetét (Magyar Napló Kiadó)

17.00 K 15 stand
Döbrentei Kornél dedikál (Püski Kiadó)

17.30 G 10 stand
Sárközi Mátyás dedikálja Vérbeli várbeliek című kötetét (Kortárs Kiadó)

18.00 – 19.00 17 stand
Izraeli díszvendégség
Amos Oz dedikálja Rímek életre, halálra című új könyvét (Európa Könyvkiadó)

Április 25., vasárnap
Termekben zajló programok

10.00 – 18.00 Gyereksarok
Bilimbo Játszóháza – Mese, játék, kézműveskedés, arcfestés
Bilimbo mesés órái, 4-5 perces asztali mesék, sok bábozás, 1-4 éveseknek.

10.00 – 14.00 Gyereksarok
Kézműveskedés a természet kincseivel

10.00 – 11.00 Gyereksarok
Rozsda lovag és a kísértet – musical gyerekeknek
Közreműködnek: Andrádi Zsanett, Csuha Lajos, Magyar Bálint, György-
Rózsa Sándor, Petridisz Hrisztosz
(Gemini Verlags)

10.00 – 13.00 Gyereksarok
Gyöngyfűzés

10.30 – 11.30 Hess András terem
Sivatag, szivárvány és munka
Várady Judit Zarándokúton Sefárba, Bolyongásaim a fogalmak körül és a Hogyan lehetsz sikeres munkavállaló? Című könyveinek bemutatója a szerző részvételével
(Novum Pro Kiadó)

10.30 – 11.30 Kner Imre terem
A Lettre Internationale és a Három Holló pécsi számának bemutatója
Résztvevők: Csordás Gábor, Horváth Viktor, Keresztesi József, Polyák Levente és a szerkesztők, Karádi Éva és Wilhelm Droste
(Lettre Internationale)

10.30 – 12.30 Könyvtáros Klub
Kincsesládika
A játékpartit vezeti Koleszár Márta, a Katona József Könyvtár Gyermekvilágának vezetője
(Magyar Könyvtárosok Egyesülete)

11.00 – 12.00 Szabó Magda terem
Uwe Tellkamp A torony című könyvének bemutatója
Résztvevők: Győri László újságíró, dr. Kurdi Imre, a kötet fordítója és Bedő Iván, a Magyar Rádió egykori berlini tudósítója
(Magvető Kiadó)

11.00 – 12.00 Supka Géza terem
Mese a XXI. Században
Moderátor: Rékai Gábor
Résztvevők: dr. Pomázi Gyöngyi, az Akadémiai Kiadó Nyelvi és Gazdasági szerkesztőségének igazgatója, Berecz András mesemondó, Csányi Vilmos és Kamarás István akadémikusok
(Akadémiai Kiadó)

11.00 – 12.00 Márai Sándor terem
Veszíts el egy könyvet Te is! – könyvelhagyó játék gyerekeknek –
Gyopárka tündér és társai, mesék és mesehősök
Moderátor: Buzai Csaba
Résztvevők: Fülöp Béla meseíró, Mester Kata és Tóth Nóri illusztrátorok
(Justh Zsigmond Városi Könyvtár, Orosháza)

11.00 – 12.00 Gyereksarok
Bartos Erika mesedélelőttje a Bárányfelhők című új kötete kapcsán
gyermekfoglalkozással, vetítéssel és dedikálással.
(Alexandra Kiadó)

11.00 – 16.00 Gyereksarok
Formás füzeteket, szalagos könyvjelzőt, pörgetős könyveket, térbeli
képeslapokat csinálunk a Noha Stúdióval

11.00 – 18.00 Gyereksarok
Készítsünk közösen mesekönyv illusztrációt! Paulovkin Boglárka és barátai
Segítenek
(GYIE)

11.30 – 12.30 Hess András terem
Aliz kalandjai Csodaországban és A tükör másik oldalán – a könyvbemutató kapcsán Varró Dániel és Varró Zsuzsa fordítóval beszélget Sziebig Tímea
(Sziget Kiadó)

11.30 – 12.30 Kner Imre terem
G. Szász Ilona A Mindentvarró tű című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Szegedi Katalin illusztrátor
(General Press Kiadó)

12.00 – 13.00 Gyereksarok
Nap jön
Zenés könyv- és lemezbemutató Gryllus Vilmossal
(Napraforgó Kiadó)

13.00 – 14.00 Könyvtáros Klub
Gazda István Bevezetés a reáltudományok történetének magyarországi könyvészetébe című művének bemutatója
Moderátor: Nagy Zoltán szekcióelnök
(MKE Műszaki Könyvtáros Szekció)

13.00 – 14.00 Gyereksarok
Olvassunk együtt! – közös mese és játék kortárs írókkal

14.00 – 15.00 Osztovits Levente terem
Az Év Kiadója, valamint az Év Vidéki és az Év Fővárosi Könyvesboltja díjainak átadása
Az elismeréseket Barna Imre, az MKKE elnöke adja át.
A Budai-díjak átadása
A díjakat dr. Láng Zsolt, Budapest II. kerület polgármestere nevében Ötvös Zoltán vezető főtanácsos adja át.
(MKKE)

14.00 – 15.00 Supka Géza terem
Y generáció
Résztvevő: Tari Annamária
(Jaffa Kiadó)

14.00 – 15.00 Márai Sándor terem
Izraeli díszvendégség
Tűz a hegyen – izraeli napló és elmélkedések
(Saxum Kiadó)

14.00 – 15.00 Gyereksarok
Kuku kalandjai – egy megszemélyesített mesekönyv bemutatása
(HVG Press)

14.00 – 17.00 Gyereksarok
Társasjáték-barlang (fejlesztőjátékok bemutatása, kipróbálása a GRANNA
játékokkal)

15.00 – 16.00 Hess András terem
Három évtized múltán újra: Emelt fővel – Albert Gábor (új, javított kiadású) könyvének bemutatója
Moderátor: Szávai Ilona
Résztvevők: a szerző és Pécsi Györgyi
(PONT Kiadó)

15.00 – 16.00 Gyereksarok
Színkönyv – kézműveskedés és könyvbemutató Török Szilvivel
(Pagony Kiadó)

15.00 – 15.45 Gyereksarok
Utazás Barnabás mackóval a világ körül. Telegdi Ágnes mesés interaktív
műsora

15.30 – 16.30 Szabó Magda terem
Soma Mamagésa Igenek és nemek című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Való Gábor
(Jaffa Kiadó)

15.30 – 16.30 Márai Sándor terem
Izraeli díszvendégség
Az egyház és Izrael – Tatai István könyvének bemutatója
Résztvevők: Anne-Marie Kool, Schőner Alfréd, Szécsi József és Szűcs Ferenc
(Harmat Kiadó – Kálvin Kiadó)

16.00 – 18.00 Teátrum
Születésnapi Irodalmi Szalon
Házigazgda: Tarján Tamás
Résztvevők: 85 éves: Nemeskürty István,
80 éves: Csoóri Sándor, Dobos László, Réz Pál, Salamon Pál, Sándor Iván, Ungvári Tamás,
75 éves: Ferdinandy György, Taxner-Tóth Ernő,
70 éves: Berkovits György, Fábián László, Gerold László, Nyerges András, Tamás Menyhért,
65 éves: Szörényi László,
60 éves: Rakovszky Zsuzsa, Esterházy Péter, Kulcsár Szabó Ernő, Szávai Géza, Vámos Miklós
(MKKE)

16.00 – 17.00 Kner Imre terem
Izraeli díszvendégség
Modern Izrael – kihívás a keresztény teológia számára
Résztvevő: Ruff Tibor
(Hit Gyülekezete)

16.00 – 17.00 Gyereksarok
Berg Judit Maszat épít, Tündérzene
Bábozás, bűvészkedés, mese Berg Judittal és Bujtor Annával
(Pagony Kiadó)

16.00 – 18.00 Gyereksarok
„Készíts könyvet magadnak!” – könyvkötészet gyerekeknek

17.00 – 18.00 Osztovits Levente terem
Dr. Csernus Imre A férfi című hangoskönyvének bemutatója a szerző részvételével
(Jaffa Kiadó)

17.00 – 18.00 Szabó Magda terem
Showder Kalendárium
Résztvevők: Fábry Sándor és az Esti Showder szerzőgárdája, valamint Sugár S. András, a kiadó képviseletében
(Scolar Kiadó)

17.00 – 18.00 Supka Géza terem
Izraeli díszvendégség
Hős új ország – a modern Izrael 60 éve
Moderátor: Morvay Péter
Résztvevők: Heller Ágnes, Tatár György és Gábor György
(HETEK)

17.00 – 18.00 Gyereksarok
Csodaceruza könyvek – Beszélgetés az alkotókkal, Rofusz Kingával, Schein
Gáborral, Baranyai Andrással és Kiss Ottóval

18.00 – 19.00 Hess András terem
Jaffa Klub
Résztvevők: a kiadó szerzői és olvasói
(Jaffa Kiadó)

18.00 – 18.30 Gyereksarok
Tündértánc Tarján Verával, élő kecskeduda kísérettel

Standokon zajló dedikálások

Egész nap K 16 standNagy Bandó András, Nagy Natália és Vincze Attila dedikálnak (Szamárfül Kiadó)

11.00 – 12.00 1 stand
Balla Zsófia és Hunczik Péter dedikálnak (Kalligram Kiadó)

11.00 9 stand
Kányádi Sándor dedikál (Helikon Kiadó)

11.00 28 stand
Varga Géza dedikál (Anima Könyvesbolt)

11.00 – 12.00 33 stand
Soma és Pálfi Norbert dedikálnak (Jaffa Kiadó)

11.00 40 stand
Frank Júlia dedikálja legújabb Partikönyvek-sorozatát (Corvina Kiadó)

11.00 44 stand
Telegdi Ágnes dedikál (Könyvtárellátó Nonprofit Kft.)

11.00 G 9 stand
Szilágyi Ákos dedikálja A kékek és a zöldek című új kötetét (Palatinus Kiadó)

11.00 – 12.00 K 14 stand
Kalász Márton dedikálja összes versét tartalmazó kötetét (Magyar Napló Kiadó)

11.00 K 14 stand
Nyerges Magda dedikálja Magyar felfedezők és világjárók című kötetét (Széphalom Könyvműhely)

11.00 K 15 stand
Kiss Irén és Tábori László dedikálnak (Püski Kiadó)

11.00 K 17 stand
Hécz Attila dedikálja a Kőszáli Guppi című kötetét (Pallas Páholy)

12.00 – 13.00 1 stand
Győry László és Rosmer János dedikálnak (Kalligram Kiadó)

12.30 36 stand
A Mindentvarró tű című kötetet dedikálják G. Szász Ilona szerző és Szegedi Katalin illusztrátor (General Press Kiadó)

12.30 47 stand
Varró Dániel és Varró Zsuzsa dedikál (Saxum Kiadó)

13.00 – 14.00 1 stand
Csehy Zoltán és Szegedy Maszák Mihály dedikálnak (Kalligram Kiadó)

13.00 – 15.00 33 stand
Dr. Erős Ferenc dedikálja Pszichoanalízis és kulturális emlékezet című kötetét (Jószöveg Műhely Kiadó)

13.00 – 14.00 G 8 stand
Szávai Géza dedikálja Múlt évezred Marienbadban című könyvét (Pont Kiadó)

13.00 G 33 stand
Kozma Mária a Nők (is) az időben. Afféle kalendárium, Pomogáts Béla a Magyar irodalom Erdélyben 1918–1968. I–IV. és Sarány István az Erdélyi Fioretti. Ferencesek kényszerlakhelyen című köteteket dedikálják (Pallas Akadémia Könyvkiadó, Csíkszereda)

14.00 – 15.00 1 stand
Csányi Vilmos dedikál (Kalligram Kiadó)

14.00 24 stand
Kányádi Sándor dedikál (Holnap Kiadó)

14.00 44 stand
Marie Clarence dedikál (Könyvtárellátó Nonprofit Kft.)

14.00 G 5 stand
Csűrös Miklós „A teljes részei” – írások Takáts Gyuláról, valamint Szirtes Gábor a Két szólamban. Lovász Pál pályaképre, valamint Lovász Pál Bálványdöntő. Válogatás a hagyatékból című köteteiket dedikálják (Pro Pannónia Kiadó)

14.00 – 16.00 K 1 stand
Babucs Zoltán dedikálja a „Szent Istvánnal álljuk mindig a vártát” – A székesfehérvári magyar királyi „Szent István” 3. honvéd gyalogezred a második világháborúban című, Szabó Péterrel közösen írt kötetét (Hadtörténeti Intézet és Múzeum)

14.30 9 stand
Csoóri Sándor dedikál (Helikon Kiadó)

14.30 – 15.30 33 stand
Kánya Kata és Papp Gergely dedikálnak (Jaffa Kiadó)

14.00 – 15.00 G 8 stand
Bordi Zsuzsanna és Kriston Vizi József dedikálják A 4.b foglya, illetve Szalmabáb a kerékpáron című könyveiket (Pont Kiadó)

15.00 – 16.00 1 stand
Csaplár Vilmos dedikál (Kalligram Kiadó)

15.00 – 16.00 10 stand
Mata János dedikálja az általa illusztrált Kukori és Kotkoda – Születésnapi szemétdomb című kötetet (Móra Könyvkiadó)

15.00 – 16.00 19 stand
Müller Péter a Gondviselés – Beszélgetés a sorsunkról és Tolvaly Ferenc a 40 nap lélekúton című kötetét dedikálja (Alexandra Kiadó)

15.00 G 5 stand
Bertók László dedikálja Hazulról haza. Ősök, műhelyek, élet, valamint A város neve című köteteit (Pro Pannónia Kiadó)

15.00 G 9 stand
Tasnádi István dedikálja Fédra fitnesz című új kötetét (Palatinus Kiadó)

15.00 G 10 stand
Sárközy Mátyás dedikálja Vérbeli várbeliek című kötetét (Kortárs Kiadó)

15.00 F 11 stand
Gévai Csilla dedikál (Pagony Kiadó)

15.00 K 3 stand
Gábor Emese grafikus dedikálja Wass Albert Tavak könyve és Erdők könyve meseköteteit (Kráter Műhely Egyesület)

15.00 – 16.00 K 14 stand
Popély Gyula történész dedikálja Felvidék 1914-1920 című monográfiáját (Magyar Napló Kiadó)

15.00 K 14 stand
Szemadám György dedikálja Vándorok könyve és Emlékkönyv című köteteit (Széphalom Könyvműhely)

15.00 K 15 stand
Kiszely István dedikál (Püski Kiadó)

15.00 K 15 stand
Domonkos László dedikálja Az elárult hadosztály és a Nagyenyedi ördögszekér című könyvét (Masszi Kiadó)

15.30 – 16.30 33 stand
Tari Annamária és Singer Magdolna dedikálnak (Jaffa Kiadó)

15.30 K 14 stand
Czakó Gábor dedikál (CzSimon Könyvek)

16.00 – 17.00 1 stand
Tompa Andrea és Kőrösi Zoltán dedikálnak (Kalligram Kiadó)

16.00 – 17.00 7 stand
Bosnyák Viktória dedikál (Könyvmolyképző Kiadó)

16.00 – 17.00 10 stand
Nógrádi Gábor dedikálja köteteit (Móra Könyvkiadó)

16.00 – 17.00 17 stand
Dolák-Saly Róbert dedikálja Agyatlantisz, avagy az ember tragédia című új könyvét (Európa Könyvkiadó)

16.00 – 17.00 20 stand
drMáriás dedikálja Szabadkőműves szex című kötetét (Noran-Kiadó 2004)

16.00 – 16.30 47 stand
Nemes László dedikálja Légüres Tér című könyvét (Saxum Kiadó)

16.00 – 18.00 G 8 stand
Albert Gábor dedikálja Emelt fővel című könyvét (Pont Kiadó)

16.00 G 29 stand
Hargitai Ildikó dedikálja Álomsárkányok című kötetét (Irodalmi Jelen Kiadó)

16.00 F 5 stand
Leiner Laura dedikálja a Szent Johanna Gimi című könyvsorozatának 1. kötetét (Ciceró Könyvstúdió)

16.00 F 11 stand
Berg Judit dedikál (Pagony Kiadó)

16.00 K 4 stand
Kodolányi Gyula dedikál (Nap Kiadó)

16.00 K 15 stand
Kocsis István dedikál (Püski Kiadó)

16.30 – 17.00 22 stand
Tatai István dedikálja Az egyház és Izrael című könyvét (Kálvin Kiadó)

17.00 – 18.00 1 stand
Németh Gábor és Kőrösi Zoltán dedikálnak (Kalligram Kiadó)

17.00 – 18.00 17 stand
Vámos Miklós dedikálja Tiszta Tűz és Félnóta című köteteit (Európa Könyvkiadó)

17.00 – 18.00 33 stand
Soma és Pálfi Norbert dedikálnak (Jaffa Kiadó)

18.00 – 19.00 33 stand
Dr. Csernus Imre dedikál (Jaffa Kiadó)

SZABADTÉRI SZÍNPADON, ILLETVE A TEÁTRUMBAN ZAJLÓ PROGRAMOK
Április 23., péntek

15.00 – 16.00 Izraeli díszvendégség
A Fortissimo Együttes koncertje

17.00 – 18.00 Izraeli díszvendégség
Az izraeli Adler Trio koncertje

20.00 Teátrum
Ünnepi koncert Gryllus Dániel 60 éves születésnapja alkalmából
Közreműködnek: Bognár Szilvia, Both Miki, Ferenczi György, Palya Bea, Sebestyén Márta, Sebő Ferenc, Szalóky Ági, Szirtes Edina Mókus, Balázs Gergő, Balogh Kálmán, Bizják Gábor, Bolya Mátyás, Frankie Látó, Kovács Zoltán, Pálhegyi Máté, Szokolay Dongó Balázs, Tömösközi László és a Kaláka Együttes (Millenáris)

Április 24., szombat

11.00 – 12.00 A Bihari Táncegyüttes gyermekcsoportjainak műsora (MKKE)

13.00 – 14.00 Dab Bau – egy csodálatos vietnámi hangszer
Résztvevők: Hoang Anh Tu kiváló művész (Dan Bau – egyhúros hangszer) és Nguyen Thi Nga művész (Dan Tranh – 16 húros hangszer) (Magyar – Vietnámi Kultúráért Alapítvány)

15.00 – 16.00 Homo Purgamentum est – Újjászületés
A Föld Napja Alapítvány táncelőadása
Résztvevők: Kazinczy Eszter és Komarov Alexandr táncművészek (Föld Napja Alapítvány)

17.30 – 18.30 Izraeli díszvendégség
A Fortissimo Együttes koncertje

19.00 – 20.00 Izraeli díszvendégség
Az izraeli Adler Trio koncertje

Április 25., vasárnap

11.00 – 12.00 Izraeli díszvendégség
A Fortissimo Együttes koncertje

13.00 – 14.00 Dab Bau – egy csodálatos vietnámi hangszer
Résztvevők: Hoang Anh Tu kiváló művész (Dan Bau – egyhúros hangszer) és Nguyen Thi Nga művész (Dan Tranh – 16 húros hangszer) (Magyar – Vietnámi Kultúráért Alapítvány)

15.00 – 16.00 Homo Purgamentum est – Újjászületés
A Föld Napja Alapítvány táncelőadása
Résztvevők: Kazinczy Eszter és Komarov Alexandr táncművészek (Föld Napja Alapítvány)

KÜLSŐ HELYSZÍNEN ZAJLÓ PROGRAMOK
Április 22.

14.00 Német – Magyar Irodalmi Fesztivál
ELTEVendég: Arnold Stadler
1088 Budapest, Múzeum krt. 4/b. (Goethe Intézet, Graf & Frey GmbH, Lelbach Alapítvány MKKE)

16. 30 Giorgio Vasta bemutatkozása
ELTE Germanisztika Intézet
1088 Budapest, Múzeum krt. 4/G.

Április 23.

17.00 Európai Elsőkönyvesek Pécsi Találkozója
Meeting with European First Novelists in Pécs
Pécsi Kulturális KözpontPécs – Cultural Capital of Europe, 7621 Pécs, Színház tér 2.

Április 24.

18.00 Német – Magyar Irodalmi Fesztivál
Felolvasás és beszélgetés Kiss Noémivel és Tilman Rammstedttel
Moderátor: Dalos György
Goethe Intézet, 1092 Budapest, Ráday u. 58. (Goethe Intézet, Graf & Frey GmbH, Lelbach Alapítvány MKKE)

Április 25.
11.00 Arno Camenisch és Verena Rossbacher bemutatkozása
Goethe Intézet
1092 Budapest, Ráday u. 58.

17.00 Német – Magyar Irodalmi Fesztivál
Felolvasás és beszélgetés Dragomán Györggyel és Moritz Rinkevel
Petőfi Irodalmi Múzeum, 1053 Budapest, Károlyi Mihály u. 16.(Goethe Intézet, Graf & Frey GmbH, Lelbach Alapítvány, MKKE).

KIÁLLÍTÁSOK

Millenáris Fogadó 30 illusztráció
A Magyar Illusztrátorok Társaságának kiállítása

Millenáris Fogadó
Új fejezet
Újabb művek a Magyar Művészkönyvalkotók Társaságának műtermeiből

Millenáris Jövő Háza előtér
Izraeli díszvendégség
Jeruzsálem
Izrael Állam Nagykövetségének fotókiállítása

Millenáris Teátrum földszint
Izraeli díszvendégség
Changes - Változások
Izrael Állam Nagykövetségének fotókiállítása

 

 


Partnereink:


Honlaptérkép


©1997-2020 Új KönyvPiac
Minden jog fenntartva.
Tel: (06 1) 210-9933; Fax (06 1) 210-9935
E-mail: ujkonyvpiac@ujkonyvpiac.hu